Warunki przyznawania kredytów hipotecznych


Marzy ci się własne mieszkanie, ale wiesz, że jeśli postanowisz kupić je za samodzielnie uzbierane i zaoszczędzone pieniądze, będziesz musiał poczekać na nie jeszcze przynajmniej kilka, a może i kilkanaście czy wręcz kilkadziesiąt lat? W takim razie być może zainteresuje cię to, co oferuje ci hipoteka. Kredyt hipoteczny jest teraz jednym z powszechniejszych bankowych rozwiązań, dających ludziom dostęp do różnego rodzaju nieruchomości, a raczej do pieniędzy, które pozwalają na zakup tych nieruchomości bądź samych działek. Warunki przyznawania tego rodzaju pożyczek nie są na tyle ciężkie, abyś nie zdołał im sprostać. Mimo wszystko, zanim jeszcze udasz się do banku i rzeczywiście pożyczyć niezbędne pieniądze, dowiedz się, czy ta opcja jest dla ciebie i czy rzeczywiście na niej zyskasz, czy może jednak coś na niej stracisz.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne są w różny sposób oprocentowane. Ten poziom oprocentowania zależy natomiast od wielu czynników, wbrew pozorom nie tylko od samego banku. Nie zapominaj też o różnych dodatkowych opłatach. Każdy bank musi na kliencie zarobić, tak więc każdy nakłada na swoje produkty dodatkowe prowizje, dzięki którym jest w stanie uzyskać jakieś pieniądze od każdego jednego klienta. Sprawdź tę prowizję. Dowiedz się po prostu, ile ostatecznie wyniesie cię koszt całego kredytu hipotecznego. Wszystkie opłaty, nawet te dodatkowe, muszą być tutaj jawne. Jeżeli czujesz, że ktoś próbuje cię oszukać, a pracownik banku stara się tobą manipulować, od razu zakończ rozmowę i pójdź do konkurencji – udaj się tam, gdzie warunki przyznawania kredytu od samego początku będą dla ciebie jasne.

Wkład własny

Musisz też wiedzieć, że to, ile zapłacisz ostatecznie za konkretne kredyty hipoteczne czy jeden z nich, w dużej mierze zależy też od twojego wkładu własnego. Zwykle jest bowiem tak, że im większy jest ten wkład własny, tym mniejsze stają się raty kredytu – to taka ogólna zasada. Postaraj się zatem uzbierać jak najwięcej pieniędzy, a dopiero potem udaj się do banku po dodatkową pożyczkę. Dzięki temu uda ci się sięgnąć po najkorzystniejszą ofertę.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Sprawdź TUTAJ