Rozwiązanie problemów z kredytem


Kłopoty z zadłużeniem ma wielu ludzi, jednakże te najpoważniejsze wynikają zazwyczaj ze złego obliczenia własnych możliwości finansowych albo też zdarzeń losowych, a przynajmniej tak to powinno wyglądać. Niestety Kredyty frankowe wymknęły się z jakiejkolwiek klasyfikacji, ponieważ zachęcanie do ich brania, było obarczone pułapką już na początku i co przyznają sądy polskie w starciu kredytobiorców z bankami.
Jest coraz więcej zakładanych spraw, w których dobry prawnik, wynajęty przez kredytobiorcę, udowadnia, że to z winy banku, takiego czy innego, jego klient popadł w rosnące i uciążliwe zadłużenie.
Bo czyż nie jest prawdą, że jakakolwiek reklama i zachęta do zawiązywania umów w obcej walucie powinna być zabezpieczona na wszelkie, możliwe sposoby, a klienci banków poinformowani o istniejących, związanych z wahaniami kursów walut zagrożeniach? Otóż jest to prawda, ale jedynie dobra kancelaria prawna jest w stanie przed sądem to wykazać. Liczenie na pomoc rządu w tych sprawach to bowiem pobożne życzenia, gdyż władze się tym nie zajmą w sposób, w jakim należałoby to zrobić.
Jednakże nie ma sensu upadać na duchu, gdyż coraz więcej tzw. Frankowiczów wychodzi z sądu uśmiechniętych, po wygraniu sprawy przeciwko bankowi.
Radca Prawny Poznań