kurtyna chłodnicza


Kurtyny chłodnicze są sprawdzonym sposobem na utrzymanie stałej temperatury w chłodni, uzupełnienie dla twardych drzwi oraz bram chłodniczych, a także zatrzymanie ciepłego i wilgotnego powietrza, gdy drzwi chłodnicze są otwarte.

Kurtyna chłodnicza ma za zadanie chronić przed dopływem ciepłego i wilgotnego powietrza. Dzięki przystosowaniu do pracy w ujemnej temperaturze, są bardzo skuteczne w swoim działaniu. Jest to produkt, który jest dobrym dodatkiem dla twardych drzwi i bram chłodniczych. Pasy, które są powieszone na drzwiach chłodni w 100% chronią przed dostaniem się ciepła i wilgotnego powietrza do wnętrza chłodni. Dzięki ich zastosowaniu w znacznym stopniu ograniczone są koszty eksploatacji.

Kurtyny chłodnicze idealnie sprawdzą się w takich miejscach jak:
– w restauracjach
– w samochodach-chłodniach
– jako drzwi paskowe w komorach chłodniczych
– w przemyśle rolnym
– w przetwórstwie mięsnym
– w przemyśle farmaceutycznym
– w przemyśle chemicznym
– w przemyśle spożywczym.

Jak wiadomo w chłodni panuje ujemna temperatura, bardzo często poniżej -20 stopni. Zachowanie elastyczności jest możliwe dzięki specjalnemu tworzywu, odpowiedniego do wymagających warunków. Właściwa ilość plastyfikatorów nadają wstęgom elastyczność. Właśnie dzięki temu pasy do chłodni nie sztywnieją. Chroni to przed kruchym pękaniem.

Kurtyna chłodnicza wykonana jest z folii polar, która bardzo dobrze sprawdza się w ujemnych temperaturach od -25 stopni. Dzięki temu minimalizują negatywne skutki wymiany ciepłego i zimnego powietrza, takie jak osadzanie się szronu, oblodzenie oraz powstawanie mgły. Temperatury -60 stopni, jakie panują w przedsiębiorstwach branży spożywczej, wymagają kurtyn paskowych z folii superpolar. Jakość kurtyn chłodniczych PCV polar posiada atest higieniczny, certyfikaty oraz testy wykonane przez producenta, a także doświadczonych klientów. Stosowanie kurtyn chłodniczych jest bezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Szczególnie polecane są w systemie zimnego łańcucha dostaw. Kurtyna chłodnicza ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle.